עורכי הדין מילר-ניצן

MN 2nd Banner Left

 

MN 2nd Banner articles

 

רשלנות רפואית במיילדות / גניקולוגיה - פרע כתפיים

  • PDF

פרע כתפיים (או כליאת כתפיים) מוגדר כלידה בה נדרש ביצוע פעולות מיילדותיות נוספות על מנת לשחרר את הכתפיים כשלחץ קל כלפי מטה נכשל. מתרחש כאשר הכתף הקדמית ולעתים רחוקות האחורית נתקעת מתחת לסימפיזיס או בפרומונטוריום של הסקרום. שכיחותו 1.7% - 0.6%. פרע ו/או כליאת כתפיים כרוך בתחלואה ותמותה פרינטאלית גבוהה.

המשך קריאה...

ניוון אשך ופגיעה בפוריות בעקבות ניתוח לתיקון בקע מפשעתי

  • PDF

ניוון מלא של אשך בעקבות Ischemic Orchitis - חבלה לחבל הזרע במהלך ניתוח לתיקון בקע מפשעתי – הינו סיבוך ששכיחותו עד 5% בניתוחים כאלו.

המשך קריאה...

רשלנות בטיפול בחולי סוכרת המובילה לקטיעת גפיים תחתונות

  • PDF

הופעת פצעים בגפיים תחתונות אצל חולי סוכרת

הפרעה בזרימת דם היא הגורם השכיח ביותר להופעת פצעים בכפות הרגליים של חולי סוכרת. כאשר מופיע פצע בכף רגל של חולה סוכרת חייבות להידלק נורות אדומות ומתחייב בירור ממצה לבדיקה אם הפצע קשור להפרעה בזרימת הדם. הפרעה כזו גורמת לכך שהפצע אינו יכול להירפא, שכן אין רזרבה מספיקה של דם החיונית לריפוי. הבעיה מוחמרת ע"י הפרעה נוירולוגית תחושתית ומוטורית בכף הרגל (נוירופתיה סוכרתית).

המשך קריאה...

מחדל שגרם לאי נטרולו במועד של סיכון

  • PDF

על פי פסיקת בתי המשפט כשהתבטאה רשלנות של נתבע במחדל (למשל אי ביצוע בדיקה או טיפול שהיה צריך לעשות ו/או לתת) שגרם לאי נטרולו במועד של סיכון, ניתן להקל על התובע בהוכחתו של רכיב הקשר הסיבתי (בין הרשלנות לבין קרות הנזק שלו) באמצעים משפטיים שונים כדלקמן:

המשך קריאה...

מיקומך‫:‬ מאמרים רשלנות רפואית מאמרים נוספים ברשלנות רפואית