עורכי הדין מילר-ניצן

MN 2nd Banner Left

 

MN 2nd Banner articles

 

המדריך לניהול תיק תאונת דרכים

  • PDF

במידה ונפצעתם בתאונת דרכים בדרך כלל לא מתעוררת כלל שאלה באם מגיע לכם פיצוי אלא השאלה היא כמה פיצוי מגיע לכם. זאת הואיל ועל פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (להלן: "חוק הפלת"ד"), כל מי שנפגע (בחריגים נדירים) בתאונת דרכים זכאי לפיצוי על פי חוק הפלת"ד, אף אם הוא אשם ו/או אחראי לקרות התאונה.

השאלה מה גובה הפיצוי המגיע לכם הינה פונקציה של מידת המגבלה (נכות) הקבועה שנותרה, אם נותרה לכם, כתוצאה מהתאונה.

על פי חוק הפלת"ד אין לצרף לתביעה חוות דעת של מומחה רפואי לעניין הנכות של הנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, הואיל ורק בית המשפט הוא שממנה מומחה מטעמו (או לחלופין ימונה מומחה מוסכם בין התובע לנתבע/ים) לקביעת הנכות של הנפגע כתוצאה מהתאונה, כאשר חוות דעתו של מומחה זה תחייב הן את התובע והן את הנתבעות (בד"כ חברת ביטוח). לפיכך לצורך ניהול מושכל של תביעה בגין נזק גוף בתאונת דרכים על הנפגע למצות את כל דרכי הטיפול הרפואי והפרא – רפואי בכל התחומים בהם נפגע כתוצאה מהתאונה (לדוגמא: אורטופדיה, נוירולוגיה, אף אוזן גרון, רפואה פנימית, פסיכיאטריה, עיניים וכיוב' תחומים נוספים בהתאם למקרה).

כמו כן על הנפגע לדאוג לאסוף את כל התיעוד הרפואי בכל אחד מתחומים אלו ולהעבירו לעוה"ד המטפל. כשהמצב הרפואי של הנפגע מתייצב (דהיינו שלא צפויים עוד שינויים מהותיים במצבו ובהיקף המגבלה שלו) ניתן להגיש את התביעה לבית המשפט בצרוף בקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומי הפגיעה הרלבנטיים לכל תובע ותובע. לצורך הערכת סיכויי התביעה ואופן הכנתה מומלץ להתייעץ עם עו"ד תאונות דרכים המתמחה בתחום.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי תאונות דרכים
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!


מיקומך‫:‬ מאמרים תאונות דרכים המדריך לניהול תיק תאונות דרכים