עורכי הדין מילר-ניצן

MN 2nd Banner Left

 

MN 2nd Banner success

 

מבחר הצלחות המשרד ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית - הפרדות רשתית, אובדן ראיה ואובדן צורת העין עקב סיבוך בניתוח קטרקט

 • PDF

משרדנו טיפל בתביעה של אשה כבת 70 כנגד בית חולים בצפון בו נותחה בניתוח קטרקט שגרתי. במהלך הניתוח נקרעה הקופסית, נפרדה הזגוגית והיתה חדירה של חומרי העדשה לזגוגית, סיבוכים שלא דווחו בדוח הניתוח. יצויין כי צניחת עדשה מלאכותית לתוך הזגוגית לאחר ניתוח קטרקט הינו סיבוך מוכר אך נדיר הדורש תיקון מהיר ע"י מומחה לניתוחי רשתית.

לאחר הניתוח התובעת התלוננה על כאבים בעין ועל חוסר ראייה. כעבור כחודש התובעת התקבלה לניתוח נוסף להחלפת העדשה שנפלה לזגוגית. בניתוח השני לא הצליחו להוציא את העדשה הצנוחה מהזגוגית. בשלב זה היה על הרופא המטפל לשלוח את התובעת למרכז רפואי המתמחה בניתוחים שכאלה. בית החולים לא עשה דבר ומכאן הרשלנות אשר בעטייה נגרמו לתובעת הפרדות רשתית ועוורון בעין המנותחת.

משרד עורכי הדין מילר-ניצן שניהל את התיק הביא לסיומו בפשרה בהיקף של כ-150,000 ₪.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - מוות במחלקת טיפול נמרץ ילדים לאחר ניתוח אורטופדי מורכב - דוח ועדת בדיקה

 • PDF

משרד עורכי הדין מילר-ניצן טיפל בתביעת עזבונה של ילדה בת כ-6.5 במותה, כנגד בית חולים במרכז הארץ בו נותחה. המנוחה נולדה עם קיפוסקוליוזיס קשה מלידה (עקמת) וכן מהתפתחות ירודה של הריאות (דיספלזיה ריאתית), תפקוד ריאתי פגום, אסטמה ודלקות ריאה חוזרות. המנוחה עברה בגיל חודשיים הליך של גסטרוסטומיה (צינור הזנה לקיבה). התובעת התקבלה בגיל 6.5 לביה"ח לניתוח אורטופדי מורכב של הרחבה והארכה של בית החזה וחוט השדרה ע"י חיתוך מחדש של הצלעות וקיבוע חוליות עמוד השדרה, וזאת בניסיון לשפר את העיוות של עמוד השדרה ואולי להפחית גם את הלחץ על הריאות. הניתוח קרוי VEPTR - מערכת מודולרית להרחבת צלעות בילדים עם תסמונת בית חזה לא מספק, שבהם התפקוד הריאתי פגום, לצורך התפתחות תקינה של עמוד השדרה.

הניתוח "הצליח" והמנוחה הועברה למחלקת טיפול נמרץ ילדים, שם נפטרה יומיים לאחר הניתוח. טענת הרשלנות כוונה לכך כי צוות האחיות במחלקת טיפול נמרץ ילדים לא אבחן את דום הלב בו לקתה המנוחה והעדר הדופק של המנוחה (סברו תחילה שמדובר בבעיה טכנית של מכשיר המדידה) ורק לאחר כ-10 דקות, כשאישוניה של המנוחה כבר היו מורחבים, הוזעק צוות החייאה, אשר לא הצליח להחיותה.

בנוסף העלנו טענות במישור הליקויים בהשגת הסכמתה מדעת של האם לניתוח בהיות הניתוח ניתוח מסוכן ("מוות" לא צויין כסיכון בטופס ההסכמה), וכן לכך שלא היתה המלצה של מומחה ריאות לניתוח, אלא של אורטופד ילדים בלבד.

למרות קביעת ועדת בדיקה שמונתה ע"י נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות, כי לא נמצאה רשלנות רפואית או התנהגות החורגת מהנורמות המקובלות ע"י הצוות הרפואי והפרא-רפואי (למעשה קבעה כי זמן התגובה בקריאה לביצוע ההחייאה ארוך מן המצופה ביחידה לטיפול נמרץ), התיק הסתיים בפשרה של כ-500,000 ₪ וזאת לאחר שהגשנו בקשה לביהמ"ש להורות על מסירת פרוטוקול דיוניה של ועדת הבדיקה על פי סעיף 21 (ד) לחוק זכויות החולה התשנ"ו 1996. יצויין כי סיבת המוות לא נקבעה באופן חד משמעי בדוח הנתיחה שלאחר המוות, וסברת ועדת הבדיקה היתה שאירע למנוחה תסחיף ריאתי מסיבי שגרם למותה.

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - שיתוק מוחין עקב מצוקה עוברית

 • PDF

משרדנו טיפל בתביעה של ילדה שנולדה עם שיתוק מוחין (קוודריפרזיס) קשה ב-4 גפיה ופיגור שכלי (כאשר תוחלת חייה קוצרה באופן ניכר) כנגד בית החולים בו נולדה. האם הגיעה לבית החולים בשבוע ה-36 לערך עקב זיהום ברקמות הרכות ברגלה (צלוליטיס) ואושפזה במחלקת יולדות.

בשלב מסוים הראה ניטור העובר טכיקרדיה עוברית עם ירידות משתנות, דהיינו ניטור המעלה חשד למצוקה עוברית. תבנית הניטור בהמשך לא השתפרה. בשעה 11:00 החליט הצוות הרפואי כי יש לסיים את ההריון בניתוח קיסרי, אלא שהעובר חולץ רק ב-12:10, זמן שהוא בלתי סביר בהתחשב בחשד למצוקה העוברית על פי הניטור.

הצלחנו להתגבר על הקושי המובנה בהוכחת הקשר הסיבתי בין המצוקה העוברית לבין הנכות הנוירולוגית הקשה, בין היתר תוך הפנייה לדו"ח האחרון והמעודכן מ-2014 של
ה - ACOG)  American College of Obstetricians an Gynecologists) אשר עידכן וערך רוויזיה מקיפה בכללי "הקונצנזוס" שפורסם ב-1999 ודוח ה-ACOG מ-2003, לעניין הקריטריונים להוכחת קשר סיבתי רפואי בין מצוקה טרום לידתית ולידתית לבין הופעת שיתוק מוחין אצל הילוד.

התיק הסתיים בפשרה בעקבות גישור בסכום כולל של כ-2,500,000 ₪ בנוסף לתקבולי הביטוח הלאומי.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

 

רשלנות רפואית - פיגור גדילה תוך רחמי

 • PDF

משרדנו טיפל בתביעה של ילדה אשר נולדה עם שיתוק מוחין, כנגד רופא שערך את מעקב ההריון שלה וכנגד בית חולים בגוש דן בו נולדה. הילדה נולדה בניתוח קיסרי של אמה בשבוע ה-37 לערך לאחר שבאותו יום האם חשה בירידה בתנועות העובר.

הסתבר שבארבעת השבועות האחרונים של ההריון (משבוע 33 עד 37 לערך) התובעת לא נבדקה כלל ע"י הרופא המטפל למרות גורמי סיכון אשר לא אובחנו על ידו ו/או שלא נתן להם משקל מספיק וביניהם "שבירת אחוזונים" במשקלה כלפי מטה, האטה בגדילת היקף הבטן שלה, שהעידו על פיגור גדילה תוך רחמי, תסחיף אמבולי בו לקתה אמה 4 שנים קודם לכן, ונוהל משרד הבריאות ולפיו יש צורך בבדיקת רופא לכל הפחות פעם אחת בין השבועות 35 – 36 ופעם נוספת בשבוע ה-37 להריון. כמו כן חילוצה של התובעת בניתוח קיסרי בביה"ח היה אטי מהמצופה בין היתר לאור סימני המצוקה העוברית.

משרד עורכי הדין מילר-ניצן שניהל את התיק הביא לסיומו בפשרה בהיקף של כ-6 מיליון ₪.


 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - אחור באבחון גידול סרטני

 • PDF

משרדנו ייצג את עזבונה (יורשיה) ותלויה של אישה בת כ-78 אשר נפטרה בעקבות שרשרת מחדלים רשלניים (שנמשכו לפחות כ-3 שנים) של המרפאה הגסטרואנטרולוגית ומחלקה כירורגית של בית חולים גדול במרכז הארץ.

פרטי הרשלנות שיוחסו לביה"ח אשר איחר באבחנת גידול סרטני במעי הגס של המנוחה ואף בטיפול בה לאחר ניתוח להסרת הגידול היו:

 1. "נשבו בקונספציה" שהאבחנה של בקע סרעפתי של המנוחה (אבחנה שלא שונתה במשך למעלה מ – 3 שנים למרות שהטיפול בבקע הסרעפתי לא הואיל ולא היטיב את מצבה) הינה חזות הכל.
 2. לא נתנו דעתם לאבחנות מבדלות אחרות ולא נקטו בבדיקות כלשהן כדי לאשש ו/או לשלול אבחנות מבדלות אחרות.
 3. לא בצעו למנוחה בדיקת קולונסקופיה במועד.
 4. לא בצעו למנוחה בדיקת CT של בטן ואגן במועד.
 5. לאחר שנותחה להסרת הגידול הסרטני במעי הגס – לא בדקו ולא בררו מה הסיבות לחוסר יכולתה של המנוחה לאכול.
 6. לא אבחנו במועד קיומה של חסימה במוצא הקיבה של המנוחה לאחר הניתוח ושחררו אותה לביתה כשהם יודעים שהיא אינה אוכלת.

כתוצאה מכך המנוחה נפטרה כחודש לאחר הניתוח שעברה להסרת הגידול הסרטני. התיק הסתיים בפשרה בסמוך לאחר הגשת התביעה.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית – קרע של אב העורקים (דיסקציה של האאורטה)

 • PDF

משרדנו ניהל תביעה של יורשיו ותלוייו של אדם שנפטר בגיל 56 מדיסקציה של האאורטה, כיממה לאחר שאושפז במחלקת טיפול נמרץ לב של בית חולים בצפון הארץ. מדובר בחולה שהתקבל עם תלונה של כאבים בחזה, ואבדן הכרה חולף, ללא שהדיסקציה אובחנה ע"י הצוות הרפואי, למרות ממצא האופייני לה (lntimal flap) בבדיקת אקו לב שעבר.

משרד עורכי הדין מילר-ניצן שניהל את התביעה הביא לסיומה בפשרה של מעל 2 מיליון ₪ בנוסף ומעבר לקצבת השאירים שקיבלו השאירים מהמוסד לביטוח לאומי ותגמולים שהתקבלו על ידם מקופת פנסיה של המנוח.

 

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - פרע כתפיים

 • PDF

משרדנו ייצג תובע מקיבוץ בגליל העליון אשר נולד במרכז רפואי בצפון הארץ בשנות ה – 80 במשקל 4,400 גרם בלידה ואגינלית. אירעה לידת פרע כתפיים והתובע סבל משיתוק ע"ש ארב ונקבעו לו כ – 30% נכות.

התביעה התבססה על הטענה שהצוות הרפואי לא ביצע הערכת משקל של העובר ומכל מקום הערכת המשקל לא נרשמה בתיק הרפואי. לא נשקל ולא בוצע ניתוח קיסרי.

הושגה בתיק פשרה בעקבות הצעת בית המשפט, בסכום של קרוב לחצי מיליון ₪ (500,000 ₪) לפני למעלה מ – 10 שנים.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - ניוון אשך ופגיעה בפוריות בעקבות ניתוח לתיקון בקע מפשעתי

 • PDF

משרדנו ייצג בחור צעיר מצפון הארץ, רווק ללא ילדים, אשר נגרם לו ניוון של אשך בעקבות ניתוח לתיקון בקע מפשעתי שבוצע במהלך שרותו הצבאי (קודם לכן סבל הבחור מוריקוצל באשך השני).

הגשנו שתי תביעות חלופיות מקבילות: אחת נגד מרכז רפואי בגליל התחתון בו בוצע הניתוח – בעיקר בעילה של העדר "הסכמה מדעת", שכן לא הוסבר לו אודות הסיכון של ניוון האשך. תביעה שניה הוגשה לקצין התגמולים על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), היות והנזק נגרם במהלך השרות הצבאי ועקב השרות הצבאי.

בסופו של יום התביעה על פי חוק הנכים התקבלה ומרשנו קיבל פיצויי של מעל חצי מיליון ש"ח (500,000 ₪), ממשרד הביטחון.


 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית – היפוגליקמיה של היילוד

 • PDF

משרדנו השיג פיצוי משמעותי של 2 מיליון ₪ (בערכי 1995) לתובע שנולד בשנת 1974 במחלקת יולדות בבית חולים במרכז הארץ, אשר סבל מהיפוגליקמיה שלא טופלה כראוי במחלקת היילודים, וסבל כתוצאה מכך מפיגור קל ללא פגיעה מוטורית.

החל מהיום השני לאחר לידת התובע, נמצאו אצלו רמות נמוכות ביותר של גולקוזה בדם בבדיקות חוזרות, כאשר רמות נמוכות אלו התמידו במשך ימי שהותו במחלקת הילודים (בין 14 – 27 מג"ר %). לא נמצאו רישומים אודות בדיקות רמות הגלוקוזה בימים החמישי והשישי והרמות לעיל מתייחסות למדידות ב – 4 ימי חייו הראשונים. רמות אלו שנמדדו נמוכות מרמת הסף הבטוחה (35 – 40 מג"ר %).

התובע קיבל עירוי גלוקוז 10% פעם אחת בלבד ביום השלישי לחייו. טיפול זה לא השפיע במידה משמעותית על רמת הגלוקוזה בדמו, כאשר בכל ימי שהותו במחלקת היילודים לא נמדדה ולו פעם אחת רמה מינימלית של גלוקוזה בדם הנחשבת תקינה. בתעודת השחרור צויין שלאחר קבלת העירוי עלתה רמת הגלוקוזה מ – 14 ל – 18 מג"ר % - ערך המגיע רק למחצית הרמה המינימלית הנחשבת לבטוחה.

התפתחותו השכלית של התובע מלידתו, לרבות שפה ודיבור הייתה איטית ביותר והוא היה עקשן, קשה תפיסה, מגיב באיטיות, כושר הריכוז שלו ירוד, והוא מתקשה בהפשטה, חשיבת רצף, ידע כללי, אנליזה חזותית, זכרון חזותי, קריאה, כתיבה, וכיוב'. הוא אובחן כלוקה בפיגור שכלי בדרגה בינונית.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית – אוטם שריר הלב

 • PDF

משרדנו ייצג את עזבונו של אדם שנפטר בגיל 69 לערך מאוטם שריר הלב במהלך אשפוז בבית חולים באזור המרכז במחלקה פנימית. הרשלנות של ביה"ח התבטאה בכמה מישורים:

חל עיכוב באבחנת האוטם שכן תלונותיו של המנוח פורשו ע"י רפואי חדר המיון כבלתי ספציפיים ובעלי אופי גרמי (האיש סבל גם מסרטן גרורתי בעצמות). משבוצעה האבחנה של אוטם שריר הלב במחלקה פנימית החולה טופל בעיקר במשככי כאבים. לא היו רישומים אודות מתן חמצן ומעקב ע"י מוניטור. ניתן טיפול בניטרטים בעלי משך פעילות ארוך (בניגוד להנחיות המקובלות). אספירין ניתן רק כעבור מספר שעות ולא באופן מיידי. לא ניתן לחולה הפרין למרות קיומו של אוטם קדמי נרחב והמלצה של רופא מיחידת טפול נמרץ לב. החולה לא הופנה לצנתור למרות תעוקת חזה שנמשכה למעלה מ – 24 שעות וסימנים שהעידו על אי ספיקת לב.

הרושם היה שהוחלט ע"י הצוות הרפואי להמנע מטיפול מקובל עקב היותו של החולה סובל ממחלה סופנית (סרטן גרורתי). החלטה זו מחייבת שיתוף והתייעצות עם המשפחה ע"י רופא בכיר ועל סמך מלוא הנתונים הרפואיים לגבי המחלה הסופנית. דברים אלו לא בוצעו על ידי הצוות הרפואי.

התיק הסתיים בפשרה במסגרתה פוצה עזבונו של המנוח בגין כאב וסבל וקיצור תוחלת חיים.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

מיקומך‫:‬ מבחר הצלחות רשלנות רפואית