עורכי הדין מילר-ניצן

תביעות חמות

מחלת מקצוע – פיברוזיס ריאתית

  • PDF

משרד עורכי הדין מילר-ניצן הגיש לפני כשנתיים תביעה של גבר כבן 53 אשר חלה בשנת 2009 בפיברוזיס ריאתית. האיש עבד כ-25 שנה במפעל בצפון הארץ המייצר רכיבים תעופתיים שונים ומכשור דנטלי. במהלך עבודתו במחלקת עיבוד שבבי במפעל, נחשף התובע למתכות שונות לרבות: אלומיניום, נירוסטה, ברזל, ניקל, כרום, קופר ובריליום, וזאת כשהעבודה התבצעה ללא אמצעי מיגון נשימתיים אישיים. התביעה הוגשה נגד המעביד – המפעל, ונתמכה בחוות דעת של מומחה למחלות ריאה ומומחה לרפואה תעסוקתית.

יצויין כי פיברוזיס ריאתית הינה קבוצה של כ–200 מחלות ריאה מסוגים שונים בהם נגרמת פיברוזיס (לייפת של הריאות) בדרך כלל כתוצאה מחשיפה למחולל סביבתי ובתהליך פרוגרסיבי הריאות מפסיקות לתפקד. במהלך ניהול התביעה, לצערנו התובע נפטר (לאחר שהיה מועמד להשתלת ריאות) ואנו ממשיכים בייצוג יורשיו של המנוח כאשר התיק נקבע לאחרונה להוכחות.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי פגיעות בעבודה ורשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

תאונת עבודה – קטיעת כף רגל כתוצאה מדריכה על מוקש נעל במהלך סיור עבודה במרכז קהילתי נטוש

  • PDF

משרד עורכי הדין מילר-ניצן הגיש בשנת 2014 בביהמ"ש השלום בחיפה תביעה של עובד אשר במהלך סיור עבודה נקטעה כף רגלו כתוצאה מדריכה על מוקש נעל שהיה מוסתר תחת מזרן במרכז קהילתי נטוש במושב בצפון הארץ. התביעה הוגשה נגד שלוש נתבעות ובראשן:

1. מדינת ישראל – משרד הבטחון – רשלנותה התבטאה באי פינוי שדה מוקשים לאורך נהר הירדן בסמוך למושב בו מצוי המרכז הקהילתי, דבר שאיפשר לגורמים פליליים או גורמי פח"ע לאסוף את המוקשים שנסחפו משדה המוקשים ולהחביאם.

2. המועצה האזורית בתחומה מצוי המרכז הקהילתי – רשלנותה התבטאה בהזנחתו של המרכז הקהילתי והפיכתו למפגע סביבתי פרוץ לכל דכפין, אי גידורו, אי נעילתו ותחזוקתו הלקויה באופן שאיפשר להחביא בו מוקשים שנסחפו משדה המוקשים הסמוך, וכן באי בדיקתו של המרכז הקהילתי לפני סיור העבודה שתוכנן בו, בין היתר, על ידי המועצה.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי פגיעות בעבודה ורשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית - קרע בפריניאום

  • PDF

משרד עורכי הדין מילר-ניצן הגיש תביעה של יולדת כבת 42 אשר אושפזה בבית חולים במרכז הארץ לצורך לידת בנה הבכור. הליך הלידה התארך מאוד ובמיוחד השלב השני של הלידה. כמו כן, במהלך הלידה אירע סיבוך של "פרע כתפיים" (תקיעת כתפי העובר).

במקום לילד אותה באופן תכוף ויזום בניתוח קיסרי כמצופה בנסיבות העניין, התינוק נולד באופן ספונטני בעת שנעשו הכנות ללידתו בואקום, לאחר שעות ארוכות. כתוצאה מכך לאשה נגרם קרע בדרגה 3A בפריניאום (חיץ בין הנקבים). קרע בדרגה 3A הינו קרע המערב עד 50% מהסוגר החיצוני של פי הטבעת.

למרות ניתוח לתיקון הקרע שבוצע ליולדת בסמוך לאחר הלידה, היא נותרה עם נכות המתבטאת בהפרעות בדרכי השתן ובנקיטת צואה, כאבים בעת קיום יחסי מין והשלכות הפגיעה על כל היבטיה על נשיותה ובטחונה העצמי. כמו כן היא נותרה מוגבלת ללידות קיסריות בלבד בעתיד.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

פיגור שכלי עקב תשניק לידתי כתוצאה מהפרדות שיליה

  • PDF

משרדנו הגיש תביעה של צעירה כבת 23 (בעת הגשת התביעה) והוריה, כנגד בית חולים של המדינה במרכז הארץ בו נולדה הצעירה בשנת 1993. הצעירה סובלת מפיגור שכלי עקב תשניק לידתי שגרם להיפוקסיה – חוסר אספקת חמצן למוח בעקבות הפרדות שיליה אשר לא אובחנה ולא טופלה במשך למעלה משעה לאחר הגעת אמה למחלקת יולדות בביה"ח, עד שלבסוף היא חולצה באיחור ניכר בניתוח קיסרי דחוף.

התביעה נתמכה בחוות דעת של מומחה למיילדות – גניקולוג, מומחית לרופאת יילודים – נאונטולוג ומומחה לנוירולוגיה של הילד.

מדובר בתביעה תקדימית על פי דו"ח ה– ACOG – הקולג' האמריקאי למיילדות וגניקולוגיה משנת 2014, אשר עדכן וערך רוויזיה מקיפה בכללי "הקונצנזוס" שפורסם בשנת 1999 לעניין הקריטריונים להוכחת קשר סיבתי בין מצוקה טרום לידתית ולידתית לבין התוצאות הנוירולוגיות אצל הילוד. דו"ח ה– ACOG החדש קובע כי יכול להתקיים קשר סיבתי בין מצוקה עוברית ותשניק סב לידתי לבין מצבים נוירולוגיים שונים (ולא רק שיתוק מוחין) לרבות פיגור שכלי, הפרעות קשב וריכוז וכיו"ב.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

רשלנות רפואית – מוות בבית החולים כתוצאה מחמצת מטבולית שלא אובחנה ולא טופלה כראוי

  • PDF

משרדנו הגיש בשנת 2015 תביעת עזבון של גבר בן 29 ממוצא אתיופי אשר נפטר לאחר אשפוז בן 4 ימים במחלקה פנימית של בית חולים במרכז הארץ, עקב כשל נשימתי ולבבי כתוצאה מחמצת מטבולית קשה, אשר לא אובחנה ב"זמן אמת" ולא טופלה ע"י הצוות הרפואי.

חמצת מטבולית הינה הפרעה במאזן החומצי בסיסי הנגרמת כתוצאה מהצטברות בדם של חומצות פנימיות (אנדוגניות) הנוצרות בגוף, או חיצוניות (אקסוגניות) כמו רעלים חומציים שונים. חמצת מטבולית מתבטאת בירידת ריכוז הביקרבונט בדם וירידה בערכי pH. חמצת מטבולית גורמת לגירוי מרכז הנשימה ולהתפתחות נשמת (היפרוונטילציה) הגורמת לירידת הלחץ החלקי של דו תחמוצת הפחמן בדם (בססת נשימתית). מנגנון פיצוי זה לעליית ה – pH הוא המנגנון המרכזי באמצעותו הגוף מתמודד עם חמצת מטבולית. היכולת להפעיל מנגנון זה ביעילות שונה בגילים שונים ותלויה, בין השאר, במצב הרפואי הכולל של החולה. גם במצב הבריא היכולת להתמיד בנשמת קשה מוגבלת באופן כזה שאם לא ננקטים בצעדי טיפול רפואי הולמים יש סכנה שמנגנון הפיצוי "יישבר" ותתפתח אי ספיקה נשימתית וירידה בחמצון הדם (היפוקסיה) לצד החמרת החמצת המטבולית וכתוצאה מכך החמרה קשה של המאזן החומצי בסיסי והחמצון הרקמתי, הפוגעות באופן מיידי במערכות גוף חיוניות כמו הלב וכרוכה בסכנת מוות, בעיקר עקב כשל לבבי.

הטיפול בחמצת מטבולית תלוי באבחנה של סיבתה. במקרים קיצוניים בהם לא ניתן לתקן במהירות את גורם החמצת הראשוני נהוג להעביר את החולה למחלקת טיפול נמרץ ולהתחיל הנשמה מלאכותית, כדי להימנע ממצב של "שבירת" מנגנון הפיצוי הנשימתי ולהשתמש באמצעים נוספים כמו הזלפת תמיסת ביקרבונט לדם, כל זאת לצד טיפול בסיבה הראשונית שחוללה את החמצת.

 

צרו קשר לייעוץ אישי בנושאי רשלנות רפואית
נשמח להעריך את סיכויי תביעתכם ללא כל התחייבות!

 

 

מיקומך‫:‬ תביעות חמות בטיפול